תפקידו של עורך דין פלילי

רוב האנשים חושבים כי עורך דין פלילי הוא אחד שתפקידו לייצג רק אנשים בעלי רקע פלילי עשיר, אלו המשויכים בעיקר לארגוני פשע, אבל כל אדם מן השורה עלול למצוא את עצמו נזקק לשירותיו של עו"ד פלילי.
כאשר מגיע אדם למצב בו הוא זקוק לשירות זה, כל עתידו, שמו הטוב וגורלו תלויים בידיו ובמיומנותי של עוה"ד המייצג אותו.

אדם אשר מוצא עצמו מתמודד מול מערכת החוק והמשפט, ושאינו מכיר אותה, עלול לגרום לעצמו נזקים כבדים מאוד, השפעת נזקים אלו יכולים להשפיע לא רק על גורלו, אלא כל גורל משפחתו עלול להיות מושפע מכך.

מכאן כי בחירת עו"ד צריכה להיעשות בקפידה רבה, לא פעם אנו עדים למצבים בהם היה עדיף לאדם לא להיות מיוצג כלל, מאשר להיות מיוצג ע"י עו"ד שיכול לגרום לנזקים כבדים מאוד.
כל צעד ופעולה אותה מבצעים בכל הליך פלילי שמתקיים צריכים להיעשות תוך מחשבה והקפדה רבה.
בחירה פזיזה של עורך דין יכולה לעלות לכם בשנות חיים, בהרשעה פלילית ויש מקרים בהם המוניטין ושמו של אדם, שאלו הם גם מקור פרנסתו יכולים להוביל לאובדן מלא של הפרנסה.

מספר דגשים שינחו אתכם בבחירת עו"ד פלילי

מי יכול להיות עורך דין?

ראשית, בכדי לעסוק וללוות אנשים בתור עורך דין, צריך לעמוד בשלושה תנאים מרכזיים, שאלו מכשירים אדם לעסוק במקצוע זה.

זאת ע"פ חוק לשכת עורכי הדין התשכ"א 1961.

  • השכלה : כל מי שרוצה לעסוק בערכית דין, צריך לרכוש השכלה מתאימה, זאת ע"י עמידה במסלול מתאים ללימודי משפטים במוסד אקדמי מוכר.
  • התמחות בתחום פלילי : לאחר שסיים המועמד את לימודיו, עליו לעבור מסלול התמחות אצל עו"ד וותיק, או שופט.
  • בחינות הסמכה : כל המבקש לעסוק בעריכת דין, צריך לעבור את מבחני לשכת עורכי הדין בציון מעל 65.

רק אדם אשר עמד בשלושת תנאים אלו ראשי ויכול לעסוק בערכית דין, באם קיים לאדם עבר פלילי והוא הורשע בעבריה שיש עמה קלון, ראשית לשכת עורכי הדין לפסול את חברתו ואין הוא יכול לעסוק בתחום עריכת דין.

ישנם מקרים לא מעטים במדינת ישראל אשר בהם אנשים רבים מתחזים לעורכי דין, לכן חובה לבדוק כי אכן אותו אדם מופיע ברשימת פנקס עורכי הדין, זאת על ידי בדיקה פשוטה באתר לשכת עורכי הדין.

מיהו עו"ד פלילי?

עיסוק בעריכת דין היא כותרת מאוד רחבה, ישנה קשת מאוד גדולה של תחומים בהם עורכי דין שונים, כל תחום באשר הוא דורש לא מעט מקצועיות והעמקה, גם בתחום הפלילי קיימים תתי סעיפים בהם צריך עורך דין להיות מומחה, החל מייצוג בעבירות מין, ייצוג בעבירות רצח, ניצול יחסי מרות ועוד.

עורך דין פלילי הוא עורך דין שרכש את כל הידע הנדרש, צבר ניסיון ועיסוק בתחום הפלילי. הדגש החשוב ביותר שצריך להנחות אתכם בבואכם לבחור עורך דין פלילי, הוא מהו הרזומה, התיקים בהם טיפל אותו עורך דין, עד כמה הוא בעל וותק ויכול להיות זה שנכון לייצג אתכם בכל סוג של עבירה, קלה כחמורה.

עורך דין פלילי מכיר את החוק על בוריו, יודע להתייחס לכל פסקה רלוונטית ולהתאים את הדברים שהם יהיו אלו המתאימים ביותר לייצוג והקלה בעונש לאדם המוגדר כחשוב בעבירה פלילית.

מעבר לידע הרב הנדרש, חשיבות גדולה לא פחות קיימת לניסיון של אותו עו"ד, הניסיון הוא היכולת להתמודד עם מצבי לחץ קשים בהם התביעה תשתמש, התמודדות עם כל תרגילי החקירה אותם תפעיל המשטרה, לדעת לבנת את כל ההליך הפלילי בצורה שהוא רוצה לחתור אליה.

 

גם אתם נתקלתם בליקויי בנייה? צריכים עזרה בבדק הבית?

הבטיחות שלכם זו האחריות שלנו.
טל' משרד: 03-5520707

לפני שיוצאים

משאירים לנו פרטי יצירת קשר וחוסכים כאב ראש

//