השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בדק בית

בדק בית – מדוע יש בזה צורך?

קנייה של בית יכולה להיות מלחיצה ולבקש מאיתנו השקעה גדולה של זמן. בדק בית יכול להקל על הלחצים אשר אנו חווים בתהליך מורכב זה. בדק בית אשר אינו תלוי יעניק לכם תמונה מלאה של מצב הנכס אותו אתם שוקלים לרכוש. רוב הבתים אינם מושלמים, והדוח המפורט של בודק מקצועי יתן לכם הערכה שאינה מוטה, וישפוך אור על הדברים אשר דורשים תיקון בנכס, וכמו כן, על מה סביר שידרוש עבודה בעתיד הקרוב.

סקירה ומעבר על הדוח עם עורך דין מנוסה לענייני נדל״ן יעניקו לכם עמדה מלומדת לגבי הנכס ויאפשרו לכם לנהל מסע ומתן על מחיר הקנייה. עורך הדין יצחק אפרתי הוא מגשר ובורר המתמחה בתחום בדק הבית וליקויי בנייה מאז 1994. לאחר צבירת ניסיון עם מאות מקרים, עורך הדין אפרתי מבין את הלחץ הקיים בקניית דירה ואת הצורך לוודא שאינכם קונים חתול בשק אלא מיודעים לחלוטין לגבי הנכס, ובעמדה לנהל לגביו משא ומתן. בעזרת תשומת לב לפרטים, היכרות מעמיקה עם החומר, ניסיון ואכפתיות רבה, עורך דין אפרתי יסייע לכם לעשות את הבחירה המושכלת ביותר לגבי קניית הנכס.

הבדיקה

גם לאחר שביצעתם בדיקה בסיסית בעצמכם או נעזרתם בשמאי, עליכם לדעת כי בכל בית קיימים ליקויים אשר אינם גלויים לעין. הדרך לגלות את הליקויים האלה היא על ידי הזמנה של בודק מקצועי אשר יודע אילו מערכות לבדוק והיכן לחפש. דעו כי הערכה של שמאי מטעם המוכר אינה מספיקה, כיוון שהיא ממוקדת בערך הנכס ולא במצבו.

הבודק אינו בוחן אם הנכס שווה את ההשקעה הכספית שלכם. במקום זאת, הוא בוחן את מצב הבטיחות של הבית, כשהוא מתמקד בבנייה ובמערכות מכאניות, כדי לקבוע האם ידרשו תיקונים. באופן כללי, הבודק בוחן את מצב המערכות החשמליות, הניקוז והביוב, הבידוד, האוורור, מצב מערכות מיזוג האוויר, מקור ואיכות המים בברזים, פוטנציאל אפשרי למזיקים, מצב היסודות, הדלתות, החלונות, הקירות, הרצפות והגג. אם, במהלך הבדיקה, מתגלה בעיה או ליקוי רציניים, הבודק יכול להציע בדיקה יותר מעמיקה. בדק בית דרוש גם כדי להעריך אם יש נוכחות של גורמים מסכני בריאות, כגון, גז ראדון, אזבסט או עופרת, אם אלה לא נבדקו בבדיקה הראשונית.

למרות שאין צורך שתלוו את הבדיקה, קונים רבים מעדיפים להיות נוכחים במהלכה. לאחר בדק הבית, הבודק יענה על שאלות לגבי הדוח וכל בעיה שהוא מציג. בסיום הבדיקה, תוכלו לעבור על הדוח עם עו"ד יצחק אפרתי המתמחה בתחום ולקבל דעה אובייקטיבית לגבי ערך הבית.

הבודק

בתור רוכשים פוטנציאליים של נכס, כדאי לכם לשכור בודק אשר יש לו את התעודות והניסיון הדרושים. את בדק הבית כדאי לבצע לפני שאתם חותמים על הצעה. אם זה אינו אפשרי, כדאי שעורך הדין יוסיף בהצעה סעיף בדיקה כדי לאפשר לכם לסגת מההצעה אם, במהלך הבדיקה, התגלו ליקויים חמורים.

מסקנה

קונים חכמים מבינים שבדק בית נרחב הוא הכרחי ולא מותרות, ושעלות הבדיקה שווה את המשמעויות שלה. הבדיקות בנויות כך שהן מסגירות ליקויים אשר יכולים להשפיע על בטיחות הנכס, איכות המגורים בו והערך שלו במקרה של מכירה עתידית. צרו עם עו"ד יצחק אפרתי קשר עוד היום ואנו נדריך אתכם בתהליך הבדיקה ונסייע לכם בהבנת תוצאות בדק הבית והשלכותיו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן