עורך דין דיור מוגן וחשיבותו של הסכם דיור מוגן

הרגע בו אתם מגיעים לגיל השלישי מצריך לא פעם הסכם דיור מוגן, ההסכם הזה הוא זה המסדיר את היחסים בין הדייר בבית הדיור המוגן לבין מי שמפעיל את המקום. כמו כל חוזה, מסתמן כי יש כמה דברים שאסור לפסוח עליהם ובפרט אם הגעתם לגיל השלישי. צריכים לערוך הסכם דיור מוגן נכון ומדויק? במאמר שלפניכם עורך דין דיור מוגן יסייע לכם לערוך את הסכם שהכי נכון למגורים בטוחים ונכונים.

הסכם דיור מוגן באמצעות עורך דין

במעמד עורך דין דיור מוגן יערך הסכם שהוא כולו הגנה על הדייר המתגורר מחוץ לביתו – כאמור בית הדיור המוגן. הסכם מהסוג הנ"ל נחשב מורכב ביותר והוא מתייחס לחיי היומיום של הדייר בבית ובו ז מנית להיבט הכספי שבין שני הצדדים. מכיוון שההסכם נוגע בסכומי כסף לא קטנים לרבות בטחונות כאלה ואחרים את הזכויות חשוב לעגון באמצעות עורך דין מתאים ובהתאם לכך חוזה שיגן על הדייר בבית מגוריו החדש. חשיבות בחירת עורך דין עם הבנה והשכלה בתחום יתרום לדבר ואף יסייע ברגעים בהם יידרש לנהל משא ומתן על מנת להשיג את הזכויות הטובות ביותר.

דיור מוגן – המורכבות שבהסכם

הסכם דיור מוגן באמצעות עורך דין דיור מוגן הינו הליך הכרחי ביותר היות והוא מסדיר את היחסים בין הדייר עצמו לבין בית הדיור המוגן. מורכבותו של ההסכם לא קשורה רק בעשרות העמודים שהוא מכיל אלא גם נוכח עשרות הסעיפים והנספחים שחשוב להבין ולקרוא היטב. כמו כן מתייחס ההסכם לכל מיני היבטים הקשורים במעבר וזה מסלול ההתקשרות הכספית, תשלומים שעל הדייר להעביר, אופי השימושים והשירותים בדירה ומסלול סיום התקשרות אם יהיה אחד כזה. בנושאים הללו קיימת מורכבת רבה ולכן בכדי להשיג את הדיוק הנ"ל חייב לפנות לעורך דין על מנת שזה ילווה בכל התהליך ויבוא בדין ודברים בצורה הנכונה ביותר.

מה קורה כאשר מחליטים לעזוב את הדיור המוגן?

לעיתים ייתכנו מצבים בהם יידרש לסיים את ההתקשרות לפני הזמן ודווקא כאן חשוב לוודא כי ההסכם בעל הערכות מספקת לכך. סיום התקשרות נובע מכמה וכמה סיבות כאשר חלקן קשורות במעבר למוסד בעל צרכים מיוחדים קרי מוסד סיעודי או בשל חוסר שביעות רצון מהמקום. כמו כן ישנם מצבים בהם הדייר ירגיש לא שייך או מחובר למקום ונוכח חוסר היכולת להשתלב עם שאר הדיירים ירצה לסיים את ההתקשרות כמה שיותר מהר ולכן גם כאן עניין ניסוח סעיף סיום ההתקשרות קריטי ביותר. רוצים את הפיקדון שלכם או של הוריהם בחזרה? רצוי כי ההסכם יכלול בתוכו גם את עניין ההודעה המוקדמת של הפינוי ובפרט חלילה במצבי פטירה בהם יש לעגון את ההסכם נכון וברגישות רבה.

 

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן